Без презерватива – дати або не дати

Cherry Twins

Виріб номер 2 – так в Радянському союзі сором’язливо називали презерватив. Цей страшний дефіцит був доступний не всім, вважався чисто чоловічою покупкою, а якість “виробу” була настільки жахливою, що користувалися ним і в правду найвідчайдушніші.

Сьогодні наявність презерватива в жіночій сумочці ні у кого не викличе здивування. Супертонкі і мега міцні, зі смаками і запахами, різнокольорові і в пупиришках – на будь-який смак і бюджет. Чому ж тоді ця сама різноманітність в більшості випадків так і залишається лежати в її сумочці або кишені чоловічих джинсів?

Ми всі знаємо про небезпеку підхопити ВІЛ або СНІД, ми пам’ятаємо про венеричні захворювання та небажану вагітність. Ми всі освічені і начитані, а тому прекрасно розуміємо скільки всяких інфекцій і неприємностей, від гепатиту до герпесу, можна отримати від чужої флори.

Багато років Україна займає лідируючі позиції в Європі за кількістю ВІЛ-інфікованих. Освітні програми та соціальні ролики, безкоштовна роздача контрацептивів від Contex і Durex, тисячі історій і телешоу – і який результат? Нульовий.

Незважаючи на еволюцію самого презерватива, підхід до його використання практично не змінився. Ромашки в протигазі, гума тисне, в ньому не комфортно, я тебе не відчуваю, ну ми ж нормальні люди – і т.д. – думаю, що кожна дівчина хоч раз в житті чула подібні аргументи. Не будемо лукавити, є ситуації, коли сама дівчина є ініціатором не використовувати “гуму”. Не будемо обговорювати партнерів, які живуть під одним стелею многії літа і довіряють один одному, хоча подібну довіру краще поєднувати з регулярними аналізами.

Поговоримо про короткострокові романи і випадкові зв’язки, які бувають в житті практично кожної людини. Чому ми так вперто відмовляємося убезпечити власне здоров’я? Перед ким ми випендрюємося? Що це за уявна сміливість і пустоголова безпечність? Це все одно, що вперто перебігати багатосмугове швидкісне шосе на червоне світло – рано чи пізно потрапиш під машину.

“Ну вона (або він) ж начебто нормальна була” – аргумент, який чує лікар-венеролог десятки разів на дню. У наших стереотипах венеричні хвороби та інші “радості” можна отримати виключно від дівчат легкої поведінки або відвертих бомжів. Багато тисяч років жіноча сексуальність обмежувалася чоловічими примхами і підбудовувалася під чоловічі ж фантазії, тому досить чоловікові проявити трохи більше наполегливості – жінка пасує і погоджується.

Нам соромно визнати, що так, ми боїмося і не хочемо випадкової вагітності і проблем зі здоров’ям. Ми соромимося здатися недостатньо …. Якою? Сучасною? Сміливою? Вільною? Тому сміливо готові пустити в себе партнера, про здоров’я якого ми майже нічого не знаємо, але не готові сміливо встати з ліжка і піти при моральному шантажі?

Я почала жити статевим життям досить рано. Я люблю секс і у мене було безліч партнерів. А ще у мене було і є одне незмінне правило по відношенню до чоловіків – ти не думаєш про мою безпеку – я не хочу з тобою сексу. І, на відміну від багатьох подруг, мені не довелося анонімно лікувати венеричні подарунки або робити аборти. “Ми ж обидва начебто нормальні”? Саме так. Тому одягни презерватив, дорогий, або … Давай до побачення!